Sağlık Bilimleri Fakültesi


Dekanın Mesajı

 

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 17.01.2018 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuş ve Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gerontoloji, Odyoloji ve Sağlık Yönetimi olmak üzere 7 bölümden oluşan fakültemiz, alanında tecrübeli ve dinamik öğretim elemanlarıyla eğitim-öğretim yolculuğuna başlamıştır.

Hedefimiz, insana ve bilime farklı açıdan bakacak ulusal ve uluslararası alanda bilimsel olarak güçlü bilgi ve beceriye sahip, etik ve ahlaki değerlere bağlı, çağdaş sağlık profesyonelleri yetiştirmektir.

Sevgili öğrenciler;

Üniversite hayatı tüm yaşamınız boyunca elde edeceğiniz başarıların mimarı olacak bir adımdır ve bu adım fakültemiz öğretim elemanlarının derin bilgi, beceri ve tecrübelerini siz değerli öğrencilerimizle canı gönülden paylaşacağı bir dönüm noktası olacaktır. Şahsım ve mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum üniversitemiz adına 2018-2019 eğitim-öğretim yılımızda aramıza katılan tüm öğrencilerimizi en içten duygularımla selamlıyor ve başarılar diliyorum.

 Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ÇOBAN
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V.


Son Güncelleme : 17 Eylül Pazartesi 2018
121