Sağlık Bilimleri Fakültesi


Beslenme ve Diyetetik Bölümü
UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ HAKKINDA

COVID-19 salgını nedeniyle durdurulan eğitim faaliyetlerinin YÖK’ün kararı gereği Uzaktan Öğretim Yöntemiyle yapılması Üniversitemizce uygun görülmüştür. Uzaktan eğitim için öğrencilerimizin ALMS (Öğrenme Yönetim Sistemi platformu) sistemini kullanması gereklidir. Bu sistemin nasıl kullanılacağı ile ilgili rehberler aşağıdaki linkde verilmiştir.

http://akuzem.akdeniz.edu.tr/uzaktan-egitime-gecis-icin-kullanilacak-rehberler/

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yeni Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Düzenlendi

23.09.2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 1. sınıf öğrencilerine yönelik “Bölüm Tanıtımı ve Oryantasyon Eğitimi” düzenlendi. Öğrencilerin Akdeniz Üniversitesi ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof.Dr.Ahmet Yılmaz Çoban öğrencilere Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü tercih ettikleri için teşekkür ederek sözlerine başladı. Prof. Dr. Çoban Bölümün imkanları, araştırma laboratuvarları, öğrenci topluluğu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ayrıca Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Hülya Kamarlı Altun da öğrencilere Akdeniz Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, ders programları hakkında önemli bilgiler aktardı. Ardından bölüm öğretim elemanları kendilerini tanıtarak, öğrencilere eğitim hayatları boyunca başarılar diledi. Bölüm tanıtımı ve oryantasyon eğitimi sonunda ise öğrenciler yapılan etkinlikte birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldu.

           DİKKAT! Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programına Giriş Sınavı Yer Değişikliği

Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans programına giriş sınavı 27 Ağustos 2019 Salı günü Saat 10:00’da Tıp Fakültesi E Blok’da (Morfoloji Binası) bulunan Dönem I A ve Dönem I B Amfilerinde yapılacaktır.

Son Güncelleme : 22 Haziran Çarşamba 2016
121